Szukaj
wyszukiwanie zaawansowane

Najaktywniejsi klubowicze

Nazwa użytkownika Posty
Waldek 136
Dorota 131
szczescie_100 57
Monika 51
Wera 44

Polecane stronyKonferencja 10 października 2015 r. - program i rejestracja

Zachęcamy do zapoznania się z programem Konferencji dla osób z szumami usznymi i obniżoną tolerancją na dźwięki, która odbędzie się 10.10.2015 r. w Kajetanach.

Opłata za uczestnictwo:

  • w konferencji: 35 zł

  • w warsztatach szkoleniowych (max. 10 osób): 15 zł
    proszę o podanie numeru warsztatu, w którym chcą Państwo uczestniczyć, np. Warsztaty I

Termin płatności do 2.10.2015 r.

Przelew na konto Citi Bank Handlowy 20 1030 1508 0000 0008 0412 0009 z dopiskiem "szumy uszne 2015"

Kontakt w sprawie rejestracji:
mail: joanna@ifps.org.pl
tel. 22 356 04 23 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15)

Szczegóły w pliku PDF
http://klubtinnitus.sponin.org.pl/forum/download/file.php?id=37Grupy wsparcia dla osób z problemami szumów usznych

Członkowie Klubu Tinnitus proponują spotkania wszystkim zainteresowanym osobom z problemem szumów usznych w ramach grup wsparcia.

Grupa wsparcia to grupa osób z tym samym problemem jednak na różnym etapie radzenia sobie z nim. Specyfika działania grupy polega na tym, że jest ona tworzona przez osoby przeżywające podobne trudności. Spotykają się osoby połączone wspólnym problemem i co najważniejsze chęcią radzenia sobie z nim.

Miejsce spotkań:
Światowe Centrum Słuchu – Kajetany

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem
http://ifps.org.pl/formularze/tinnitus-zapisy-do-grup-wsparcia/

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: klubtinnitus@sponin.org.pl lub telefoniczny z gospodarzem klubu Tinnitus pod nr: 502-923-153Konferencja 27.09.2014 to już historia

Powoli staje się tradycją, że z końcem września w światowym Centrum Słuchu w Kajetanach odbywa się konferencja dla osób z szumem usznym i obniżoną tolerancją na dźwięki. Tegoroczna, wzorem poprzednich, zgromadziła wiele osób zainteresowanych tym zagadnieniem. Tinnitus, temat rzeka, temat ocean, kto doświadcza szumów na co dzień wie o tym doskonale. Ale jak o tym opowiedzieć?

Nie da się krótko. O szumach usznych można mówić z kilku perspektyw. Wielu specjalistów lekarzy, psychologów, biologów i innych podejmuje próbę opisu tego zjawiska.

Tak właśnie było podczas ostatniej konferencji, wiele wykładów, różne podejścia do zagadnienia. Jak powstają szumy uszne, jakie mechanizmy mogą być za to odpowiedzialne? Czy naprawdę dadzą się leczyć? Czy jest szansa na lepszą przyszłość dla pacjentów z szumem usznym?

Takie i inne pytania z pewnością były obecne w głowach uczestników. Przecież dlatego co roku przyjeżdżają ludzie z całej Polski z nadzieją ,że coś nowego, obiecującego usłyszą. Może jakoś ogarną ten problem, oswoją. Może nauczą się go przezwyciężać lub bardziej zrozumieć.

Czy otrzymali całkowitą lub choćby częściową odpowiedź? Na pewno wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo dużą dawkę wiedzy. Pacjenci dowiedzieli się ,że cały czas opracowuje się i testuje nowe metody, które dobrze wróżą na przyszłość.

Być może niektórzy po raz pierwszy zrozumieli ,że nie są sami w swoim cierpieniu i wynieśli także trochę otuchy i wiary w lepsze jutro.

Na pewno wszyscy zobaczyli, że są specjaliści różnych dziedzin, którzy zajmują się szumami usznymi profesjonalnie ,z zaangażowaniem , mają wiele do powiedzenia i stale zwiększają swoją wiedzę i kwalifikacje. I to jest budujące. Coraz więcej osób angażuje się w tę pracę i rozumie jak ważna jest współpraca pacjentów. Rozumieją to dobrze członkowie Klubu Tinnitus ,którzy angażują się w różne inicjatywy i wspierają wzajemnie od pięciu lat.

Rodzą się nowe pomysły. Jakie? Dobre.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną konferencję.


W imieniu Gospodarzy Klubu Tinnitus
Jarek Mitka

Czytaj więcej..


Klub Tinnitus

TINNITUS (łac. tinnitus auris - szumy uszne) to nazwa Klubu, który powstał z inicjatywy grupy przyjaciół "obarczonej" przykrą dolegliwością - szumami usznymi.
Jesteśmy pacjentami Kliniki Szumów Usznych przy IFPS a poznaliśmy się na turnusach rehabilitacyjnych organizowanych przez Instytut. Dzięki zaangażowaniu lekarzy i psychologów kliniki zdobyliśmy dużo wiedzy na temat szumów usznych, nadwrażliwości słuchowej, niedosłuchu i co ważne potrafimy ją wykorzystać w codziennym życiu. Pragniemy wspierać się wzajemnie i dzielić doświadczeniami z osobami podobnie cierpiącymi i szukającymi pomocy.

Klub działa od marca 2009 r.
Pragniemy do swego grona zaprosić każdą osobę bez względu na wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, która bezpośrednio lub pośrednio uczestniczy w procesie leczenia szumów lub ma taki zamiar. Podzielimy się uwagami z każdym, któremu dokucza szum uszny, przeszkadza niedosłuch lub nie radzi sobie z nadwrażliwością na dźwięki.

Dla obecnych i przyszłych członków uruchomiliśmy Forum - platformę wymiany doświadczeń, swoistą skrzynkę pytać i odpowiedzi, wirtualne miejsce spotkać Klubowiczów.

Przynależność do Klubu jest bezpłatna a działalność w nim całkowicie społeczna co czyni nas specyficzną, bezinteresowną grupą wsparcia.
Nie jesteśmy wymagający: przyszłych członków prosimy jedynie o wypełnienie deklaracji oraz o aktywny udział na forum i w działalności Klubu.

Członkowie Założyciele
www.klubtinnitus.ifps.org.plZaloguj

Nazwa użytkownika:


Hasło:


zapamiętaj mnie
ukryj


Obecni na stronie

Ogółem:2

Zarejstrowanych:0
Ukrytych:0
Gości:2

Najwięcej użytkowników online (18) było N, 21 lipca 2013, 11:56

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zalogowanych użytkowników

Legenda :: Administratorzy, Moderatorzy globalni, Klubowicze


Kalendarz

<< Październik 2015 >>
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nikt nie ma dziś urodzin